SRT-100


Od kilku dekad częstość występowania nieczerniakowego raka skóry stale wzrasta i nasila się wraz ze starzeniem się populacji. Według Centrów Kontroli Chorób (Centers for Disease Control), nieczerniakowy rak skóry jest najczęściej spotykanym nowotworem w Stanach Zjednoczonych.

Leczenie opiera się najczęściej na technice chirurgicznej Mohsa polegającej na serii zabiegów wycięcia zmiany wraz z marginesem otaczającej zdrowej tkanki. Rezultat analizowany jest na miejscu, a resekcja kontynuowana do momentu zaniku tkanki nowotworowej.  Chociaż jest to metoda efektywna i właściwa dla wielu pacjentów, to wymaga ona zespołu wysoce wykwalifikowanych chirurgów oraz laboratorium, a jej negatywny wpływ na estetykę skóry często pociąga za sobą konieczność zabiegu plastycznego. Ponadto leczenie chirurgiczne jest inwazyjne, wiąże się z ryzykiem blizn oraz zakażeń pooperacyjnych, a refundacja zabiegów została w ostatnim czasie mocno ograniczona. W obliczu tych wszystkich aspektów związanych z bezpieczeństwem, liczbą i retencją pacjentów oraz warunkami refundacji i wynikami klinicznymi, staje się jasne, że niezbędne jest nowe, tańsze rozwiązanie.


Istnieje realne rozwiązanie
Radioterapia powierzchniowa (Superficial Radiotherapy - SRT) to nisko-energetyczna radioterapia sięgająca jedynie wgłąb skóry. Stanowi ona efektywną, bezbolesną i atrakcyjną ze względów kosmetycznych alternatywę dla zabiegów chirurgicznych w przypadku wybranych nowotworów i pacjentów. Sensus Healthcare prezentuje platformę radioterapii powierzchniowej SRT-100™, która dzięki swojej bezpiecznej, efektywnej i niezawodnej technologii okaże się doskonałą inwestycja na długie lata. SRT-100™ to nowa i obecnie najbardziej zaawansowana dostępna metoda radioterapii powierzchniowej. Dzięki swojej mobilności, systemu można używać np. w Twoim biurze, dzięki czemu pacjenci mogą poczuć się komfortowo i być pod Twoim stałym nadzorem, co poszerza spektrum opcji leczenia i przekłada się na lepszą retencję pacjentów. Kolejna korzyść to fakt, że SRT to najbardziej humanitarny rodzaj terapii w przypadku pacjentów z przeciwskazaniami do zabiegów chirurgicznych związanych ze schorzeniami, cukrzycą, chorobami serca lub u pacjentów z nieczerniakowymi rakami skóry twarzy.Lepsze leczenia dla większej ilości pacjentów

Przenośny, wszechstronny i oszczędny system SRT-100™ został przystosowany jest do prowadzenia leczenia nieczerniakowych raków skóry dla większej ilości pacjentów i w różnych miejscach: prywatnych gabinetach dermatologicznych i onkologicznych, placówkach opieki zdrowotnej, szpitalach oraz większych jednostkach opieki medycznej. Dzięki temu, że leczenie SRT nie sięga poniżej warstwy skóry, jest ono odpowiednie dla starszych pacjentów, i których funkcje gojenia mogą być zaburzone z powodu schorzeń cukrzycowych, krążeniowych lub innych.

Kompaktowy rozmiar, koła klasy medycznej oraz standardowe zasilanie to cechy pozwalające na przeniesienie bezpiecznego, bezbolesnego i efektywnego leczenia do Twojego gabinetu bez konieczności kierowanie pacjentów gdzie indziej. Unikalne ramię nożycowe ułatwia dostęp do zmian pod praktycznie dowolnym kątem, niezależnie od tego, czy pacjent znajduje się w pozycji siedzącej, czy leżącej. Jako że SRT-100™ przeznaczony jest wyłącznie do leczenia raków nieczerniakowych, operatorzy* muszą przejść jedynie proste szkolenie przeprowadzane przez Sensus Healthcare w trakcie instalacji urządzenia.

Promieniowanie powierzchniowe stosowane jest do leczenia nieczerniakowych raków skóry już od ponad 50 lat, więc procedura ta jest dobrze znana i refundowana. Dodać należy, że refundacja nowszych i mniej znanych technologii uległa w ostatnich latach znacznemu ograniczeniu, co dodatkowo potwierdza rentowność SRT. SRT-100™ to właściwe rozwiązanie we właściwym czasie.

*Według definicji przepisów prawa          
Rozwiązanie dla twojej praktyki
Instalacja mobilnego i kompaktowego SRT-100™ nie wymaga dużych nakładów finansowych. Sensus Healthcare zapewnia kompleksowe szkolenie i wsparcie dla Ciebie i Twojego personelu a procedura leczenia jest łatwa dzięki funkcjom automatycznego uruchamiania oraz zaawansowanym zabezpieczeniom. SRT-100™ jest w przystępnej cenie dla prywatnych gabinetów, nie wymaga przenoszenia pacjentów do szpitala i prowadzi do zwiększenia się ilości skierowań, co poprawia rentowność systemu. Jest to mądra inwestycja w bezpieczną i uznaną technologię, dzięki której możesz oferować pacjentom bardziej wszechstronne opcje leczenia.
Zaawansowana konstrukcja

Szeroki zakres ruchu
Poziomy i pionowy zakres ruchu ramienia umożliwia dostęp do miejsca leczenia niezależnie od tego, czy pacjent znajduje się w pozycji siedzącej, czy leżącej.

Kompaktowa, mobilna konstrukcja
Niewielki rozmiar urzadzenia oraz rolki umożliwiają umieszczenie go w dowolnym miejscu.

RAD Check
System weryfikacji właściwego poziomu promieniowania przed leczeniem jako część codziennej procedury kontroli jakości.

Automatyczne nagrzewanie
Procedura automatycznego nagrzewania gwarantuje krótki czas rozruchu i rozpoczęcie leczenia w ciągu 6 minut. Dawka wyświetlana jest automatycznie przed jej podaniem w celu weryfikacji.

Automatyczny system filtra aluminiowego
Po wybraniu ustawienia kV-mA, system automatycznie dobiera filtr aluminiowy, co eliminuje konieczność przechowywania filtrów, ich ręcznej wymiany oraz ryzyko nieumyślnego podania zbyt dużej lub zbyt małej dawki.

Precyzyjne podawanie dawki
Technologia inwertera wysokoczęstotliwościowego wykorzystująca sprzężenie zwrotne w celu zachowania stałego poziomu energii kV-mA.

Wyjątkowe bezpieczeństwo stosowania wymiennych aplikatorów
Różne rozmiary osłon kontaktowych aplikatorów oraz osłony wymienne oferują  możliwość wzrokowej weryfikacji (1,27 cm) oraz precyzyjnego ustalenia marginesu leczenia. Osłony wymienne nie są drogie i nie zmieniają koloru z upływem czasu. Stosowanie wymiennych osłon zapobiega także przenoszeniu patogenów krwiopochodnych.

Komfort pacjenta
Duży zakres ruchu SRT-100™ ułatwia leczenie pacjentów poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Wszechstronność i wydajność

W każdym miejscu
Wydajna integracja podzespołów sprawia, że urządzenie jest kompaktowe (30 x 30 cm) i niewysokie. Rolki oraz standardowe zasilanie
Funkcjonowanie SRT-100™ jedynie po podłączeniu do zasilania oznacza, że jednostka może  zostać przysunięta do pacjenta.*

Prosta, bezpieczna, wydajna obsługa
Specjalnie zaprojektowana konsola sterowania SRT-100™ umożliwia łatwe wprowadzanie ustawień oraz parametrów kalibracji przez personel serwisowy i fizyka medycznego. Funkcje automatycznej kontroli oraz RAD Check podnoszą poziom bezpieczeństwa, ograniczają koszty obsługi i zwiększają przepływ pacjentów.

Maksymalna trwałość
SRT-100™ wyposażony jest w wytrzymałą, metalowo-ceramiczną lampę rentgenowską, a zaawansowana architektura optymalizuje trwałość urządzenia.

Rentowność inwestycji
Opracowany wyłącznie w celu leczenia nieczerniakowego raka skóry i odpowiednio wyceniony, SRT-100 ™ może zwiększyć ilość pacjentów, ich retencję oraz ilość skierowań jako  sposób leczenia stanowiący uzupełnienie specjalistycznych zabiegów chirurgicznych i zabiegów przy użyciu akceleratorów liniowych. The SRT-100™ może zoptymalizować wykorzystanie Twoich pomieszczeń, a szerszy zakres opcji leczenia dla pacjentów i kierujących ich na nie lekarzy.


* Wymagane jest ekranowane zabezpieczenie dostępne w Sensus Healthcare (Sensus Shield™) oraz nadzór lekarza w trakcie korzystania z urządzenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawaBezkonkurencyjna funkcjonalność


1 RAD Check - Weryfikacja poziomu energii przed leczeniem
2 Technologia inwertera wysokich częstotliwości
3 Dokładnie oznaczenie miejsc napromieniowanych
4 Ustawienia fizyka przechowywane są w systemie
5 Filtry aluminiowe umieszczane automatycznie porcie lampy
6 ASRT Program zatwierdzony przez CEU  11 Oznaczenie ostrzegawcze panelu kontrolnego
7 Wielkość aplikatorów
8 Kontrolka zasilania
9 Przełącznik z kluczem
10 Wskaźnik promieniowania X
11 Oznaczenie ostrzegawcze panelu kontrolnego
12 Przycisk Sart
13 Przycisk Stop
14 Wyłącznik awaryjny
15 Wyświetlacze zegarów
16 Przycisk resetowania zegara
17 Kontrola czasu ekspozycji
18 Wybór kV mA
19 Wyświetlacz LCD
20 Procedury pomiaru energii przez fizyka
21 Wskaźnik automatycznej wymiany filtra
22 Status automatycznego nagrzewania
23 Status gotowości do leczenia
24 Aplikator
25 Łączna dawka


Specyfikacja SRT-100™
Generator
Typ: HV stałego potencjału
Zasilanie: 120/230 VAC

Akcesoria
Aplikatory w standardowych rozmiarach
· 1.5 cm, 3 cm i 5 cm srednicy przy 15 cm SSD
Aplikatory w opcjonalnych rozmiarach
· 1.0 cm, 2 cm, 2.5 cm, 4.0 cm, 7.3 cm średnicy przy 15 cm
SSD
· 10 cm, 12.7 cm średnicy przy 25 cm
SSD Wymienne osłony ochronne
Odpowiednie do rozmiaru aplikatora
· Widoczność leczonego obszaru

X-ray Tube
Metalowo-ceramiczna
Chłodzona wodą Tarcza wolframowa Uziemienie
Moc   · 100 kV/10 mA
· 40 kV/30 mA
· 1000 W ciągłego rozproszenia
Wielkość ogniska: 5 mm x 5 mm

Jednostka bazowa
Wymagania dla jednostki bazowej: Pionowy zakres ruchu ramienia: 57 cm
Poziomy zakres ruchu ramienia: 49 cm
Zakres ruchu lampy rentgenowskiej: 180 stopni w pionie i poziomie

Konsola operatora
Może być usytuowana w odległości do 30 metrów od jednostki bazowej
Tryb serwisowy do ustawienia i kalibracji urządzenia (wprowadzenie klucza)

RAD Check
Bezpośredni pomiar promieniowania wyjściowego przed
rozpoczęciem leczenia

Trzy warianty leczenia
100 kV przy 8 mA, 2.0 mm Al. HVL
70 kV przy 10 mA, 1.0 mm Al. HVL
50 kV przy 10 mA, 0.45 mm, Al. HVL
Wyjście promieniowania X to 650 cGy przy 15 cm SSD/100kV

Waga systemu
350 lbs. (160 kg)

Automatyczna zmiana filtra
Na podstawie wybranego wariantu KVMA, system automatycznie dobiera i ustawia właściwy filtr, co eliminuje możliwość błędu ludzkiego, zniszczenia,
zgięcia, niewłaściwego rozmiaru.

Automatyczne nagrzewanie
Aktywowane automatyczne od czasu ostatniego leczenia

Panel kontrolny
Na panelu kontrolnym znajdują się elementy sterowania i wskaźniki niezbędne do
ustawienia ekspozycji SRT, rozpoczęcia, monitorowania i zakończenia leczenia. Służy także wprowadzaniu danych kalibracji przez fizyka radiologicznego. Konsola sterowania umieszczona jest z dala od jednostki bazowej promieniowania.

Zdjęcia przed i po zabiegu


zadaj pytanie

sprawdź w jakich gabinetach możesz wykonać ten zabieg
Facebook
Instagram