ZABIEG EXCEL V

NOWE PODEJŚCIE DO LECZENIA NACZYNIOWYCH CHORÓB SKÓRY


Excel V to nowe podejście do leczenia chorób naczyniowych, stawiające  bezpieczeństwo i komfort pacjentów na pierwszym miejscu. System wykorzystuje unikalny laser zielony o wysokiej mocy, który jest absorbowany przez uszkodzone naczynia krwionośne. Laser podgrzewa i eliminuje uszkodzenia naczyń, ostatecznie przywracając normalny odcień i kolor skórze. Excel V ma możliwość dostosowania parametrów zabiegowych do potrzeb każdego pacjenta, co umożliwia precyzyjne i skuteczne leczenie wszystkich rodzajów schorzeń, od  powierzchniowych uszkodzeń naczyniowych aż po głębokie blizny. System wykorzystuje innowacyjną technologię chłodzenia, dla zapewnienia maksymalnego komfortu, przy braku skutków ubocznych i okresu rekonwalescencji.

Pomimo dużych osiągnięć w dziedzinie technologii medycznych i kosmetycznych, choroby naczyniowe skóry wciąż pozostają poważnym problemem emocjonalnym i socjalnym wielu milionów ludzi. Powszechnie występujące schorzenia takie jak trądzik różowaty (rosacea), pajączki (spider veins) i teleangiektazja mogą prowadzić do uszkodzeń naczyń krwionośnych, przebarwień i zmian pojawiających się na skórze twarzy i nóg. Osoby dotknięte tymi chorobami często mówią o zakłopotaniu, utracie pewności siebie,  w niektórych przypadkach nawet o depresji, która odbija się na życiu towarzyskim czy nawet publicznym.

Z biegiem lat, środowisko medyczne określiło szereg czynników, które powodują naczyniowe choroby skóry, takich jak genetyka, wiek, choroby układu krążenia oraz czynniki środowiskowe. Mimo postępów, wynikających z identyfikacji przyczyn, możliwości leczenia ograniczają się w dużej mierze do procedur, które przynoszą niekorzystne skutki uboczne dla pacjentów. I tak np. pajączki na nogach są powszechnie leczone inwazyjną metodą- skleroterapią, polegającą na ostrzykiwaniu naczyń i wymagającą od pacjenta noszenia pończoch uciskowych po leczeniu.
 

POWSZECHNE SCHORZENIA LECZONE LASEREM EXCEL V


TRĄDZIK RÓŻOWATY (Roscea)
Trądzik różowaty to częste schorzenie, występujące głównie na skórze twarzy. Podczas gdy zazwyczaj trądzik różowaty postrzegany jest jako nieszkodliwy problem kosmetyczny, charakteryzujący się zaczerwienieniem nosa, policzków, brody i czoła, niektórzy pacjenci skarżą się na uderzenia gorąca i związany z tym dyskomfort. Do czynników wyzwalających trądzik różowaty należą ciężki wysiłek fizyczny, skrajne temperatury, alkohol, kofeina i ostre potrawy.

TELEANGIEKTAZJA
Teleangiektazja polega na poszerzeniu drobnych naczyń krwionośnych, które trwale pozostają w powiększonym stanie. Teleangiektazja zazwyczaj nie jest problemem medycznym lecz estetycznym tworząc siatkę naczyń krwionośnych na twarzy. Przyczyną teleangiektazji mogą być predyspozycje genetyczne i faktory środowiskowe, takie jak chroniczna ekspozycja na słońce, stres i spożycie alkoholu.

ŻYLAKI KOŃCZYN DOLNYCH

Żylaki nóg to rozszerzone naczynia, które wahają się od  bardzo dużych do małych naczyń krwionośnych- teleangiektazja (potocznie zwanych pajączkami). Występują często na udach, tylniej części łydek lub wewnątrz nóg. Nielaserowe leczenie żył kończyn dolnych zazwyczaj polega na skleroterapii, procedurze polegającej na wstrzykiwaniu specjalnych preparatów do uszkodzonych naczyń w celu ich wzmocnienia i zniszczenia ich ściany.

NACZYNIAKI PŁASKIE (Port Wine Stain)
Naczyniaki płaskie to rodzaj czerwonego lub purpurowego znamienia z rozszerzonymi naczyniami włosowatymi. Często występują na twarzy i muszą być poddane leczeniu- nie znikają samoistnie. Do nielaserowych zabiegów zalicza się napromieniowywanie, zamrażanie i zabiegi chirurgiczne, którym towarzyszy ból i często prowadzą do powstawania blizn.

NACZYNIAKI STARCZE (Cherry Angioma)

Naczyniaki starcze to małe czerwone guzki, które pojawiają się w sposób samoistny na skórze, zazwyczaj w wieku średnim z tendencją do powiększania się. Na początku mogą mieć wielkość ułamka milimetra, ale zazwyczaj rosną do kilku milimetrów średnicy.  Do nielaserowego leczenia naczyniaków starczych należy kriochirurgia i elektrochirurgia.
zadaj pytanie

sprawdź w jakich gabinetach możesz wykonać ten zabieg
Facebook
Instagram