ZABIEG MEDART FRx

MedArt® FRx™ to wszechstronny laser frakcyjny CO2 wyposażony w unikalny skaner MedArt® 458, przeznaczony do nieinwazyjnych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej, dermatologii ogólnej oraz zabiegów z zakresu chirurgii szczękowej.Zaprojektowany w innowacyjny sposób laser MedArt® to krok naprzód w dziedzinie zabiegów frakcyjnych opartych o laserową technologie CO2.

Działanie lasera MedArt® FRx™ połączone z unikalną technologią skanowania umożliwia dostosowanie zabiegów frakcyjnych do potrzeb indywidualnych pacjentów.


Elastyczna platforma MedArt® charakteryzuje się:
 • szybkością i skutecznością działania
  • wszechstronnym zastosowaniem
 • od łagodnych zabiegów odmładzających skórę do tradycyjnych zabiegów resurfacingu 
 • skróconym czasem rekonwalescencji
 • brakiem części zużywalnych
 • przyjaznym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem

ZABIEGI FRAKCYJNE


Laser MedArt® FRx™ wykorzystuje technologię CO2, której skuteczność potwierdzana jest od wielu lat. Podczas zabiegu unikalny skaner MedArt® równomiernie dystrybuuje energię, omijając  niewielkie obszary skórne. Dzięki tej technice skóra szybciej się goi, a czas rekonwalescencji jest krótszy.

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI


Unikalny skaner MedArt® umożliwia sprawne i równomierne przeprowadzanie zabiegów. Zapewnia bezpieczeństwo pacjenta i gwarantuje przewidywalne rezultaty. Ergonomiczna budowa oraz lekka waga urządzenia oferują dużą elastyczność zabiegową.

Skaner jest podłączony do lasera za pomocą przewodu zbudowanego z unikalnego srebrno-krystalicznego włókna.

System MedArt® FRx™ może przechowywać w pamięci do 4 programów z zapisanymi ustawieniami zabiegowymi odpowiadającymi użytkownikowi. Eliminuje to potrzebę ustawiania za każdym razem nowych parametrów zabiegowych, dzięki czemu czas przeprowadzania zabiegu jest skrócony.

Laser MedArt® FRx™ jest niewielki i kompaktowy. Urządzenie można postawić pionowo lub położyć w poziomie w zależności od konkretnych warunków przestrzennych w danej klinice. Laser nie wymaga zakupu części zużywalnych ani regularnych prac konserwatorskich, co sprawia,  że koszty jego utrzymania nie są wysokie.

3-WYMIAROWY SKANER


Zabiegi MedArt® FRx™ są przeprowadzane z wykorzystaniem nowego skanera MedArt® 458, który dystrybuuje energię na obszarach zabiegowych o powierzchni ponad 10 x 10 mm.

Szerokość impulsu lasera waha się od 2 do 7 µs i obejmuje plamki zabiegowe od 1,25 mm do 1,66 mm. Połączenie powyższych parametrów powoduje stopniowe pojawianie się rezultatów oraz skrócenie czasu rekonwalescencji. Wszystkie parametry pracy skanera mogą być dowolnie konfigurowane co pozwala na ich dokładne dopasowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jak wynika z przeprowadzonych badań histologicznych głębokość penetracji przy standardowych ustawieniach mocy 12 W oraz szerokości 5 µs wynosi 500 µs. Gęstość energii jednego impulsu jest zmienna, jednakże przy standardowym ustawieniu mocy 12 W energia impulsu wynosi od 24 do 84 µJ.

Zależnie od ustawionych parametrów współczynnik pokrycia wynosi od 7 do 20%.
 

WSKAZANIA ZABIEGOWE

 • foto-uszkodzenia skóry
 • rozszerzone pory, niejednolity ton skóry, nierówna tekstura skóry
 • brak elastyczności
 • zmarszczki, zmarszczki okolicy oczu i ust
 • blizny
  • blizny po poparzeniach, blizny trądzikowe, blizny chirurgiczne
 • dyschromia skóry

POZOSTAŁE ZASTOSOWANIA


Tradycyjna rewitalizacja skóry

Dobrze znana tradycyjna rewitalizacja skóry to bardzo prosty zabieg, jeśli posługujemy się laserem MedArt® FRx™. Specjalnie zaprojektowany do tego celu skaner łatwo dostosowuje się do lasera, wystarczy go podłączyć, ustawić odpowiednie parametry i można rozpocząć wykonywanie zabiegu.
Dermatologia ogólna

Laser CO2 to wysoce przydatne i wszechstronne urządzenie w dermatologii. Przewód lasera MedArt® FRx™ wyposażony w elastyczne włókna oraz standardową rączkę zabiegową dystrybuującą skoncentrowaną lub rozproszoną energię sprawia, że zabiegi przynoszą pożądane rezultaty. Dzięki temu, przy odpowiednio dobranych parametrach, można łatwo usuwać zmiany takie jak brodawki, znamiona i kłykciny płaskie.
 
Chirurgia twarzowo-szczękowa

Zabiegi laserami CO2 to istotne narzędzie chirurgicznej terapii chorób jamy ustnej, grzybicy dziąseł i leczenia paradontozy oraz innych schorzeń wymagających interwencji z zakresu chirurgii szczękowej. Zdolność lasera do jednoczesnego cięcia i koagulowania tkanek umożliwia zapewnienie optymalnych rezultatów po zabiegu, nawet jeśli tkanki w obszarach zabiegowych są zainfekowane. Światło lasera jest dostarczane do tkanek za pomocą rączki wyposażonej w system luster, aby zapewnić dostęp lasera do tkanek niezależnie od kąta pracy rączki.
Przykładpwe zabiegi z zakresu dermatologii ogólnej oraz chirurgii szczękowej:
 • plastyka dziąseł
 • usuwanie torbieli kostnych
 • leczenie leukoplakii
 • wycinanie blizn, brodawek i nowotworów łagodnych
 • leczenie liszaja płaskiego oraz zapalenia błony śluzowej jamy ustnej

SPECYFIKACJA TECHNICZNA


zapytaj o szczegóły oferty

sprawdź w jakich gabinetach możesz wykonać ten zabieg
Facebook
Instagram